Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Pułtusk: Dworzec znów dla pasażerów

28.11.2017 18:36:41

Zamknięty w połowie lipca budynek dworca PKS w Pułtusku zostanie ponownie udostępniony pasażerom. Po kilku miesiącach negocjacji burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz podpisał z firmą Stop Shop Poland, obecnym właścicielem obiektu, umowę o bezpłatnym użyczeniu budynku i terenu wokół niego gminie Pułtusk.

Gmina chce uporządkować przekazany jej 27 listopada obiekt i jak najszybciej otworzyć go dla podróżnych. Umowa została zawarta na rok. Jednocześnie pojawiają się inne pomysły na rozwiązanie problemu nie tylko mieszkańców Pułtuska i powiatu.

Budynek i cały teren zostały zamknięte w połowie lipca. Przyjeżdżające autobusy zatrzymują się nie tak jak wcześniej za budynkiem, przy ul. I. Daszyńskiego, ale tuż przed nim, na postoju taksówek, zaś odjeżdżają nie ze stanowisk na terenie dworca, lecz z nowych miejsc. Stanowiska 1 i 2 znajdują się przed budynkiem obecnie zamkniętego dworca, na wcześniejszym postoju taksówek, przy ul. Nowy Rynek, zaś 3 i 4 – dalej, przy bocznej ścianie budynku sklepu Stokrotka. Postój taksówek został przeniesiony na przeciwną stronę ul. Nowy Rynek. W pobliżu Powiatowego Urzędu Pracy stanął kontener, w którym mieszczą się kasa biletowa i informacja. Tam też postawiono toaletę typu toi toi. Oburzeni pasażerowie wiele razy prosili o interwencję, brakowało im zadaszonych poczekalni czy wiat przystankowych oraz toalety (jedna przenośna toaleta to za mało). Pracownicy PPUK ustawili na stanowiskach odjazdu autobusów ławki parkowe, a na jednej z zatok odjazdowych wiatę przystankową, ale to nie rozwiązało problemów oczekujących na autobusy, wśród których jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 28 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz