Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. P. Wiewiórkowski
fot. P. Wiewiórkowski

Marzena Kunicka: Na scenie nigdy nie opuszcza mnie trema

29.11.2017 10:21:34

* Minęło 15 lat od powstania „Nutki”. Proszę przypomnieć jej początki – zaczynamy rozmowę z Marzeną Kunicką – założycielką i dyrektorem Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” w Płońsku.

- Po pierwsze - „Nutka” jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Po drugie - jest dowodem, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Być może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdybym nie została zwolniona z Państwowej Szkoły Muzycznej ze względu na redukcję etatów. Jeszcze w poprzedniej pracy tlił się we mnie pomysł, by założyć własną szkołę muzyczną, gdzie można byłoby grać i śpiewać według własnego pomysłu, a nie tylko według planu z podręcznika. Zostałam bez pracy, ale część dzieci i ich rodziców bardzo zachęcała mnie, bym dalej uczyła. Założyłam najpierw ognisko muzyczne, ale ze względu na coraz większą liczbę chętnych do nauki zapadła szybka decyzja o powołaniu szkoły, która trwa do dziś i ma już swoją piękną historię, tysiące prób i koncertów oraz wspaniałych wspomnień.

* Można zatem stwierdzić, że poniekąd sukces zrodził się z porażki.

- Można powiedzieć, że tak. W życiu tak bywa, że człowiek musi się kilka razy przewrócić, by mocno stanąć na nogach. Nie ukrywam, że jeszcze przed założeniem „Nutki” miałam wielu uczniów i żal mi było ich tak po prostu zostawić. Warto dodać, że „Nutka” jest zupełnie inną szkołą. Pracujemy z dzieciakami w różnym wieku. Każdy ma szansę w różnych utworach zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością. Naszym hasłem jest „wychowywanie przez muzykę”. Moim zdaniem właśnie muzyka i sport najbardziej kształtują ludzki charakter. W regulaminie szkoły mamy zapis, że udział w koncertach jest obowiązkowy. Każdy dostaje szansę dwa razy w roku. To najlepszy sposób rozwoju i jednocześnie realizowania swojej pasji.


Cały wywiad w aktualnym wydaniu TC z 28 listopada br.

autor: PW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz