Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Na drogę powiatu: Miało być 100 tys., będzie pół miliona

30.11.2017 16:33:28

Gmina Pułtusk wspólnie z powiatem przebuduje drogę powiatową na odcinku od ul. A. Mickiewicza w Pułtusku do Lipnik Starych. Na ten cel miała wyłożyć 100 tys. zł, ale po dyskusji, na wniosek burmistrza, kwota dotacji znacznie wzrosła. W przyszłym roku z budżetu gminy do powiatu wpłynie 500.000 zł. Taką decyzję radni podjęli większością głosów.

Pierwsze pismo do gminy od starosty Jana Zalewskiego z prośbą o zaplanowanie w budżecie środków na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Pułtusk – Skórznice – Gąsiorowo na ww. odcinku wpłynęło 2 października. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz początkowo zaproponował 100 tys. zł. Kolejne pismo w tej sprawie Zarząd Powiatu skierował do gminy 26 października.

- Zakres tej inwestycji jest szeroki: jezdnia do 6 m, przebudowa poboczy, budowa chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, zatok autobusowych. Długość drogi prawie 7 km, ścieżki rowerowej ponad 2.000 m, chodników 3.300 m i - co ważne - 121 miejsc postojowych. Od dłuższego czasu mieszkańcy zgłaszają wnioski, że należałoby wykonać remont tej drogi. Przy ul. Mickiewicza mieszka dużo ludzi, wiele osób jeździ też do podmiotów, które prowadzą działalność gospodarczą. Ponieważ te podmioty przynoszą nam zyski w postaci podatków, stwierdziłem, że trzeba pomóc – argumentował podczas sesji burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. Powiedział, że ze względu na gminne inwestycje nie do zaakceptowania jest dotacja w wysokości 1.400.000 zł, o jaką wnioskował starosta, ale stwierdził, że 500.000 zł to odpowiednia kwota.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 28 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz