Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Skarga na starostę Morawskiego odrzucona. Radna nie dopuściła mieszkańców do głosu

01.12.2017 10:29:46

Na sesję Rady Powiatu Ciechanowskiego, która odbyła się 27 listopada, przyszli m.in. przedstawiciele Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” działającej przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Ciechanowie. Przyszli nie bez powodu.

W porządku zaplanowanych na ten dzień obrad było m.in. rozpatrzenie skargi pielęgniarki pracującej we wspomnianej placówce na działalność starosty Sławomira Morawskiego. Dodajmy: skargi popieranej przez 57 osób, czyli mniej więcej połowę wszystkich pracowników DPS-u.

Autorka 4-stronicowego pisma zarzuca staroście niewystarczający nadzór nad działalnością DPS-u. Skutkiem czego jest, zdaniem skarżącej i popierających ją pracowników, łamanie praw pracowniczych przez kierownictwo placówki i „szereg innych zjawisk patologicznych”.
Złożona 11 października skarga zgodnie z przepisami przekazana została komisji rewizyjnej, która na posiedzeniu w 7-osobowym składzie zaproponowała, aby Rada Powiatu uznała ją za bezzasadną. Takie też stwierdzenie znalazło się w sentencji projektu uchwały, który 27 listopada trafił na sesję.

Cały artykuł w najbliższym TC z 5 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz