Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 23 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Ulica Sońska odnowiona

01.12.2017 12:24:17

27 listopada oficjalnie zakończyła się trwająca od marca tego roku modernizacja ulicy Sońskiej w Ciechanowie. W tym dniu przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg odebrali roboty wykonane przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Ponieważ wykonawca nie dotrzymał terminu zakończenia prac, zapłaci karę umowną.

- Z jakości wykonanych robót jesteśmy zadowoleni. W tym roku dużo padało i było mokro. Mimo wszystko prace przebiegały w miarę sprawnie, a ich jakość jest dobra – mówi kierownik PZD Józef Borkowski, który w imieniu inwestora, czyli ciechanowskiego samorządu powiatowego, nadzorował remont.

Firma z Mińska Mazowieckiego do ostatnich dni poprzedzających odbiór prowadziła prace (na odcinku przylegającym do ronda Solidarności).

Według pierwotnych planów cała inwestycja miała zostać zakończona do końca września. Firmie nie udało się dotrzymać zapisanego w umowie terminu, ponieważ podjęła się zbyt wielu zadań i w efekcie w okresie wiosenno-letnim tempo prac było zbyt wolne. Potem nie była już w stanie nadrobić powstałych wówczas opóźnień.

Cały artykuł w najbliższym TC z 5 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Krzysiek, 2017-12-02 06:38:59
    A odcinka przy rondzie nie wyremontowano...
    Ot, drobnostka, taki ciechanowski bubel - kolejny zresztą... Czemu nie poprawiono drogi od samego ronda? Jak już kierowcy wykazali się cierpliwością przez ponad pół roku (wiem bo jeżdżę tędy parę razy dziennie) to czemu nowa droga zaczyna się jakieś 100m za rondem? A nie od ronda? Ktoś jest mi to w stanie logicznie wytłumaczyć? Kto zgodził się na takie wykonanie? A co ma powiedzieć rowerzysta któremu kończy się ścieżka? Albo pieszy gdzie nitką chodnika starego nie pokrywa się z nowym? Kuriozum normalne. Do jakości nawierzchni też mam zastrzeżenia, po pierwsze na wysokości Groszka jest zagłębienie w asfalcie, łączenia poszczególnych warstw są bardzo nierówne i jest szczelina - po zimie zaraz zaczną się pęknięcia w tych miejscach!