Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Wyrok w sprawie posłów PiS. Był hejt czy nie było?

01.12.2017 18:26:34

Sąd Okręgowy w Płocku oddalił pozew posła Roberta Kołakowskiego, który zarzucił posłance Annie Cicholskiej naruszenie jego dóbr osobistych. Uznał, że polityk powinien być przygotowany na krytykę. W innej sprawie dwie osoby mają jednak posła przeprosić za to, co robiły w trakcie kampanii wyborczej.

Po zakończeniu procesu obojga parlamentarzystów Robert Kołakowski ma zwrócić Annie Cicholskiej prawie 1100 zł tytułem jej wydatków związanych z wynajęciem radcy prawnego.
Piotr Trocha, radca prawny działający w imieniu Anny Cicholskiej twierdzi, że płocki sąd uzasadnił wyrok bardzo słusznie. W ocenie sądu składający pozew Robert Kołakowski nie wykazał, iż autorem wpisów jest Anna Cicholska. Ona sama się do tego nie przyznała, a pojawiały się one w trakcie kampanii wyborczej, gdy w jej domu bywały też inne osoby. Poza tym adresy IP komputera czy laptopa to nie to samo, co autorstwo wpisów. Przypomniał, że na początku Robert Kołakowski posądzał Annę Cicholską o to, że stoi ona za bardzo wieloma wpisami, ale ostatecznie ograniczył się zaledwie do trzech.

Robert Kołakowski z wyrokiem się nie zgadza, dlatego najpewniej skorzysta z możliwości złożenia apelacji

Cały artykuł w najbliższym wydaniu TC z 5 grudnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz