Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 19 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Rekordowy budżet Ciechanowa na 2018 rok

02.12.2017 14:34:18

Rada Ciechanowa uchwalił już budżet na przyszły rok. Ma być rekordowy. Po stronie wydatków wyniesie około 247 mln zł, z czego prawie 83 mln zł zaplanowano na inwestycje.

Większość z nich zostanie zrealizowana dzięki pozyskanym przez władze miasta funduszom zewnętrznym. A do tego już piąty rok z rzędu nie wzrosną lokalne podatki i opłaty. - Można mieć ciastko i je zjeść – zażartował prezydent Krzysztof Kosiński.

- Kolejny raz uchwalamy budżet jako jedno z pierwszych miast w Polsce. To pozwala nam szybciej i lepiej przygotować się do realizacji tak wielu inwestycji, które czekają nas w przyszłym roku – stwierdził prezydent Krzysztof Kosiński, który zaproponowany budżet określił jako rozwojowy, gospodarny, odpowiadający na oczekiwania mieszkańców. Wyliczał, że blisko 55 mln zł z puli przeznaczonej na inwestycje stanowią fundusze zewnętrzne, na co są już podpisane umowy. Rekordowa jest zarówno wysokość samego budżetu, która po raz pierwszy może przekroczyć ćwierć miliarda złotych, jak i poziom wydatków inwestycyjnych.

Cały artykuł w najbliższym wydaniu TC z 5 grudnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz