Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Splendor i premia dla czterdziestu i czterech

05.12.2017 16:18:20

W środę, 29 listopada, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom szkół średnich z terenu pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. 44-osobowa grupa młodzieży otrzymała stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Stypendia premiera przyznawane są corocznie od 1998 r. W danym roku w każdej szkole nagrodzony może być tylko jeden uczeń, ten, który na koniec roku szkolnego uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,75 i miał ze sprawowania ocenę wzorową lub wyróżniającą. Wysokość stypendium wypłacanego w dwóch ratach wynosi 2.558 zł.
Tylko dwie szkoły nie wytypowały stypendystów, ponieważ nie było w nich uczniów spełniających kryteria przyznania tego wyróżnienia.

24 stypendystów uczy się w liceach, 20 – w technikach, 8 z nich zostało nagrodzonych po raz drugi, a Kinga Gawlińska już po raz trzeci. Dwie trzecie w 44-osobowej grupie to dziewczyny, a tylko jedna trzecia chłopcy.

W imieniu wyróżnionych podziękował Krzysztof Surażyński z II klasy Technikum Informatycznego wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie. Nastolatek był jednym z 50 stypendystów, którzy w połowie października dyplom odebrali w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z rąk premier Beaty Szydło.
Do Opinogóry uczniowie przyjechali w towarzystwie swych rodziców i dyrektorów szkół. W uroczystości uczestniczyli również m.in. posłowie Anna Cicholska i Robert Kołakowski, mazowiecki wicekurator oświaty Andrzej Sosnowski, dyrektor ciechanowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski i członek Zarządu Głównego ZNP Maria Korbal.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 5 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz