Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

W ciechanowskim szpitalu pierwsze stymulatory serca i nowy sprzęt

07.12.2017 16:46:21

6 grudnia, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie po raz pierwszy wykonano trzy zabiegi wszczepienia stymulatorów serca. Stało się tak dzięki sprzętowi medycznemu, na który miejski samorząd przekazał dotację w wysokości 200 tys. zł.

Tego samego dnia oficjalnie prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński przekazał szpitalowi wideogastroskop i tor wizyjny, diatermię chirurgiczną oraz zestaw narzędzi do laparoskopii z klipsownicą.

Za wsparcie dziękował dyrektor szpitala Andrzej Kamasa. Stwierdził, że każda pomoc jest ważna. Dzięki nowemu sprzętowi zwiększy się dostępność do wysokospecjalistycznych procedur. Pracuje nad tym zespół kierowany przez zastępcę dyrektora Mariusza Rolewskiego.

Jeszcze tego samego dnia trzem pacjentom ciechanowskiego szpitala wszczepiono stymulatory serca. Obecny na spotkaniu profesor Mariusz Pytkowski z Instytutu Kardiologii w Warszawie tłumaczył, że wszczepia się je najczęściej, gdy serce pracuje zbyt wolno, co przytrafia się na ogół pacjentom po 60. roku życia.

Cały artykuł w TC z 12 grudnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Ogrodnik U888M, 2017-12-30 23:31:43
    Nareszcie!
    Byłoby to możliwe, gdyby nie zmieniła się szefowa kardiologii?