Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Natalia Pietrzak
fot. Natalia Pietrzak

Prezes Fundacji Court Watch Polska w Ciechanowie. Przyjechał do swojego liceum

08.12.2017 16:19:46

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że Bartosz Pilitowski, prezes nagrodzonej przez Prezydenta RP Fundacji Court Watch Polska, z urodzenia jest ciechanowianinem, absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.

Fundacja Court Watch Polska to organizacja wspierająca pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości. W swoich działaniach nacisk kładzie na wzmocnienie pozycji osób, którym przyszło stawać przed wysokim sądem. Chce, żeby każdy był w sądzie szanowany i wyszedł z niego z poczuciem sprawiedliwości. Co roku setki wolontariuszy Fundacji obserwują pracę sądów. Jej program pod nazwą Obywatelski Monitoring Sądów jest bardzo chwalony zarówno przez instytucje, jak i wiele osób w kraju, a także za granicą, często stojących po różnych stronach barykady. W 2016 roku Fundacja została wyróżniona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę nagrodą „Dla Dobra Wspólnego”.

Założycielem Fundacji jest właśnie Bartosz Pilitowski - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, absolwent studiów magisterskich i doktoranckich w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzi zajęcia dla słuchaczy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Cały artykuł w TC z 12 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz