Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Pierwszy taki przypadek od lat. Będą eksmitowani za zakłócanie spokoju

09.12.2017 12:18:47

Ciechanowski sąd podjął decyzję o eksmitowaniu uciążliwych lokatorów. Wyjątkowo nie przyznał im prawa do lokalu socjalnego. To pierwszy tego typu przypadek od wielu lat. Wszystko wskazuje na to, że pozwani w pełni na to sobie zasłużyli.

Para, wobec której orzeczono eksmisję, zajmuje mieszkanie składające się tylko z pokoju, kuchni i łazienki. Zarządza nim Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a właścicielem jest wspólnota mieszkaniowa.

Nieszczęście mieszkającej w sąsiedztwie kobiety z małoletnią córką i schorowaną, poddawaną dializom matką polega na tym, że muszą one korzystać ze wspólnego korytarza z uciążliwymi lokatorami, co wiąże się z koniecznością znoszenia ich zachowania. Staruszka potrzebuje spokoju, a niestety często go nie ma, o czym świadczy przerażająca statystyka.

W okresie od początku stycznia 2013 r. do końca grudnia 2015 r. w lokalu mieszkalnym zajmowanym przez H.R. i I.M. policja interweniowała 15 razy, głównie z powodu zakłócania spokoju i spoczynku nocnego. Zaś od 1 stycznia 2016 r. do połowy kwietnia bieżącego roku były aż 33 interwencje, najczęściej w związku z zakłócaniem spoczynku nocnego, tj. po godzinie 22.00. Część z nich zakończyła się pouczeniem, a część ukaraniem mandatem karnym. 

Cały artykuł w TC z 12 grudnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz