Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

SP nr 6 w Ciechanowie: Dyskutowali o prawach dziecka

09.12.2017 14:35:27

20 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie odbyła się dyskusja na ten temat z zaproszonymi gośćmi.

- Obchody mają, z jednej strony, przypomnieć dzieciom, że posiadają one określone prawa, których nikt nie może ich pozbawić; z drugiej zaś strony mają uświadomić, że to my, dorośli, stoimy na ich straży i mamy obowiązek dopilnować, żeby w żaden sposób nie były one łamane – mówi Rita Tarczyńska, która w Szóstce jest pedagogiem szkolnym.

Nim odbyła się dyskusja, uczniowie przypomnieli – na prośbę rzecznika praw dziecka Marka Michalaka – dwie postaci, które bardzo zasłużyły się w walce o prawa najmłodszych mieszkańców naszego globu: Irenę Sendlerową i Janusza Korczaka.

W dyskusji udział wzięły cztery osoby dorosłe reprezentujące instytucje zaangażowane w zapewnienie dzieciom możliwości korzystania z przysługujących im praw. Opowiadały m.in. o zakresie działalności tych instytucji i różnych spotykanych w swej pracy problemach.
O prawie do ochrony zdrowia uczestniczącym w spotkaniu dzieciom (ze starszych klas) mówiła szkolna pielęgniarka Małgorzata Kowalska.

Cały artykuł w TC z 12 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz