Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Plus czy minus? M potrzebne od zaraz

11.12.2017 18:21:32

Iwona Domeradzka razem z mężem i piątką dzieci zajmuje jeden pokój. Mają do dyspozycji jeszcze wspólną łazienkę i kuchenkę. Z potworną ciasnotą borykają się na co dzień. Do braku wygód zdążyli się już przyzwyczaić.

- Pies w schronisku ma więcej miejsca niż my – komentuje pani Iwona, która dopiero w tym roku została wpisana na listę oczekujących na lokal komunalny w Ciechanowie, choć starała się o to już kilka lat wcześniej. Dodatkową przeszkodą był nieuregulowany stan prawny prywatnego domu po rodzicach. Na liście spadkobierców jest jedenaście osób, ale nikt nie kwapi się, żeby przeprowadzić postępowanie spadkowe. Niektórzy, widząc w jakim stanie technicznym jest obiekt, zastanawiają się, czy warto.

- Zależy nam, żeby skrócić czas oczekiwania na mieszkanie komunalne. Za 15 lat dzieci będą już dorosłe. Nie możemy tyle czekać, bo teraz nie mają one odpowiednich warunków do nauki – opowiada.

Dzieci i dorośli mieszkają w jednym małym pokoju.

Cały artykuł w TC z 12 grudnia br. 

autor: RN

Komentarze Internautów (4)dodaj komentarz

 • Amelia, 2017-12-12 13:46:10
  Idź za głosem serca, ale bierz ze sobą rozum!
  Powinni się zastanowić co dalej, najpóźniej po urodzeniu się pierwszego dziecka! Ludzie, ogarnijcie się! Życie to nie same "uciechy". Najpierw hop-siup a później wzbudzanie litości u innych.
 • Spłacający kredyt, 2017-12-12 16:03:23
  Ciechanów
  Jestem zniesmaczony,czekają na manne z nieba. Czekają na darmo czyli za nasze bo lokale miejskie to nasze.Ja jak chciałem polepszyć warunki swoim dzieciom wziąłem kredyt który spłacam do tej pory i nie oglądam się aż mi ktoś coś da. A tu jeszcze pretensja że dopiero teraz wpisani na listę. No niektórzy to mają niezły tapet.
 • młodzi, 2017-12-12 19:12:21
  brać przykład z przyrody
  Uważam że nie jest dobrze żyć w złych warunkach.Ale wiele osób przyjmuje postawę roszczeniową i uważa że za ich los odpowiada reszta społeczeństwa a nie oni sami.A każdy jest kowalem swego losu.Najlepiej brać przykład z przyrody.Ptak najpierw wije gniazdo,składa jaja a następnie dba o pisklęta.Nie liczy na inne ptaki.A,, człowiek to brzmi dumnie,,więc chyba może więcej od ptaka.
 • aga, 2017-12-13 12:27:28
  Ciechanów
  ja od siedmiu lat czekam na przyznanie lokalu komunalnego mam jedno dziecko i mieszkam z rodzicami i czy to kogoś interesuje nie.trzeba było wcześniej pomyśleć o tym jakie są warunki decydując się na dzieci