Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Jubileusz Liceum Ogólnokształcącego w Glinojecku: 20 lat, 385 absolwentów

14.12.2017 12:32:17

W tym roku prowadzone przez gminny samorząd Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Stanisława Reymonta w Glinojecku obchodzi 20. rocznicę utworzenia. Z tej okazji odbyła się wielka jubileuszowa uroczystość.

Wzięli w niej udział byli i obecni nauczyciele, a także – co trzeba szczególnie podkreślić - duża grupa absolwentów szkoły.

Pomysłodawcą utworzenia szkoły w osadzie, która dopiero co zyskała prawa miejskie, był długoletni burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski. Liceum z jednej strony miało być czynnikiem rozwoju młodego miasta, z drugiej zaś miało ułatwić miejscowej młodzieży kontynuowanie nauki w szkole średniej.

- Zamysł był taki, aby liceum kształciło na dobrym poziomie naszą miejscową elitę. Myślę, że cel ten został osiągnięty. Szkoła bardzo pozytywnie wpisała się w nasze lokalne środowisko – stwierdził były już burmistrz Godlewski.

- W początkach stycznia 1997 roku do Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku, w którym wówczas pracowałem jako nauczyciel, przybył burmistrz Godlewski i zaproponował mi udział w tworzeniu LO w Glinojecku. Wiedziałem, że samorząd miasta ma takie plany były, bo czytałem o tym w „Tygodniku Ciechanowskim”. Ale byłem zdumiony i zaskoczony propozycją burmistrza. Nie od razu udzieliłem odpowiedzi, bo z jednej strony byłem dumny, że to do mnie z taką propozycją się zwrócono, z drugiej jednak zdawałem sobie sprawę, jak wielka jest to odpowiedzialność. Ostatecznie propozycję przyjąłem – powiedział na jubileuszowej gali Mieczysław Antosiewicz, który dyrektorem liceum był przez 11 lat.

W 2008 r. stery szkoły przejął jej obecny dyrektor Wiesław Mostowy.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 12 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz