Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Skarga na burmistrza Pułtuska. Czekają na asfalt przy fortach

14.12.2017 16:43:15

- Tak się nie da żyć! – powtarzali mieszkańcy ulicy Adama Mickiewicza, jej odcinka przy fortach, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pułtusku. Narzekali na tumany kurzu utrudniające im życie. Problem rozwiązałaby przebudowa drogi i jej wyasfaltowanie.

Nie mogąc się tego doczekać, mieszkańcy złożyli skargę na burmistrza Pułtuska, zarzucając mu „opieszałość i brak chęci w położeniu drogi asfaltowej”. Skarga została skierowana przez wojewodę mazowieckiego pod obrady Rady Miejskiej. Radni większością głosów uznali ją za bezzasadną.

- W 2006 r. gmina Pułtusk wydała decyzję o inwestycji celu publicznego, miała być budowa jezdni wraz z poboczem i chodnikiem. My jako mieszkańcy i właściciele gruntów przekazaliśmy metry na poszerzenie tej drogi. Większość z nas nie dostała odszkodowania. W 2013 r. zaczęto robić drogę. Zrobiono do Artgumu, tam położono asfalt, a naszą drogę zostawiono. Wtedy przez dwa tygodnie nie mieliśmy możliwości wyjazdu z posesji. Później nawieziono tłuczeń. (…) Jak nie pada deszcz, u nas się nie da żyć. Jesteśmy w tumanach kurzu. Rozumiem, że gmina ma priorytety, ale my na tę drogę czekamy 11 lat – przypomniała Stanisława Bystrek. Dodała, że mieszkańcy rozmawiali i z poprzednim gospodarzem gminy Wojciechem Dębskim, i obecnym Krzysztofem Nuszkiewiczem. Obecny miał im obiecać podczas spotkania na drodze w 2016 r., że w 2017 r. zostanie zrobiony asfalt. Podczas spotkania we wrześniu br. w ratuszu dowiedzieli się, że asfaltu nie będzie, bo najpierw zostanie wykonana kanalizacja.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 12 grudnia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz