Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Święta ze smogiem?

22.12.2017 16:34:17

Niestety nasila się zjawisko smogu. Miejscami jakość powietrza jest fatalna. Jeśli pogoda będzie bezwietrzna, także w święta możemy spodziewać się pogorszenia czystości powietrza.

Jak informują stacje meteorologiczne, nad Polską pojawił się wyż, nie ma więc wiatru - głównego wroga smogu. W wielu regionach kraju jakość powietrza jest bardzo zła. Sytuacja szybko się nie poprawi.

Nie lekceważmy smogu, bo jest on bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Szczególnie narażone na jego działanie są osoby starsze, przewlekle chore, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. W dniach, gdy powietrze jest mocno zanieczyszczone, powinniśmy powstrzymywać się od aktywności fizycznej na otwartym powietrzu. Odłóżmy długie spacery, zapomnijmy na ten czas o bieganiu, bo niczego dobrego to nam nie przyniesie. W Ciechanowie można zobaczyć osoby biegające wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy Armii Krajowej. Zachęca je zapewne do wybrania tej trasy ładny chodnik, a obok ścieżka rowerowa (niestety nieodśnieżana). Ale bieganie w takim miejscu niczemu dobremu nie służy, zwłaszcza gdy króluje smog.
 
Więcej w aktualnym wydaniu TC z 19 grudnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz