Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. KK
fot. KK

Opinogóra: Ciasta i potrawy na wigilię

24.12.2017 18:31:42

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze zorganizował konkurs pod wszystko mówiącym hasłem „Świąteczne fantazje kulinarne”.

Celem imprezy jest prezentacja dziedzictwa kulinarnego opinogórskiej gminy i kultywowanie dawnych, tradycyjnych metod pieczenia ciast i przyrządzania potraw związanych z bożonarodzeniowymi świętami. Jest ona również okazją do pokazania możliwości łączenia tradycyjnych smaków z nowoczesną formą podania potraw i ciast. Ponadto mieszkanki gminy mogą wymienić się sprawdzonymi przepisami kulinarnymi i podzielić doświadczeniami.

W tegorocznej XV już edycji konkursu, która odbyła się 12 grudnia, swoje wypieki i potrawy zaprezentowało 19 pań. Oceniało je jury w składzie: Alina Czaplicka - właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Złote Pole” w Łagunach, Ewa Stangrodzka z Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Emil Świszcz z Urzędu Gminy w Opinogórze.

- Wszystkie potrawy i ciasta były doskonałe. Trudno było wskazać te najlepsze – przedstawiając wyniki obrad jury zauważyła Ewa Stangrodzka.

Tradycyjne przepisy nagrodzonych w konkursie gospodyń można znaleźć w aktualnym wydaniu „Tygodnika” z 19 grudnia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz