Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 18 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Zygmunt Miłoszewski: Mam ciekawość kucharza

26.12.2017 11:27:43

Pisarz, dziennikarz, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do nagród literackich i nagradzany, Zygmunt Miłoszewski zawitał do, jak napisał, „najbardziej zamiłoszewskonego miejsca we wszechświecie, dumnej siedziby swojego rodu”, do Pułtuska.

Opowiedział o swojej najnowszej powieści „Jak zawsze”, wspomniał o poprzednich książkach, ujawnił nieco tajemnic warsztatu pisarskiego i podkreślił swoje związki z Pułtuskiem, który być może stanie się miejscem akcji kolejnej powieści.

- Miło mi pana powitać na ziemi pana praojców – zwróciła się do gościa Bożena Potyraj, dyrektorka Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela, cytując jego wpis na jednym z portali. Przywitała mamę pisarza i krewnych. Dodała, iż gość zrezygnował z honorarium za spotkanie.

- Aż dziwne, że przez 12 lat kariery literackiej jestem po raz pierwszy w bibliotece w Pułtusku. Występuję w ramach ogólnopolskiego ruchu „Kultura niepodległa”. Występuję społecznie, więc gdybym przynudzał, proszę pamiętać, że przynudzam za darmo – zaczął, rozbawiając słuchaczy, Zygmunt Miłoszewski. – To spotkanie będzie grzeczniejsze niż moje inne spotkania. Nie będzie seksu, brzydkich wyrazów, tematów kontrowersyjnych, ponieważ w pierwszym rzędzie siedzi moja mama.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu "Tygodnika" z 19 grudnia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz