Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Awantura na sesji. Zaważyła postawa radnego Podsiadlika z PSL

01.01.2018 18:28:52

Najpierw radni Prawa i Sprawiedliwości usilnie zabiegali o wykreślenie tego punktu z porządku obrad Rady Miasta Ciechanowa, a gdy się nie udało, przekonywali, że to kiepski pomysł. Ich zdaniem oprócz Fundacji WOŚP jest wiele organizacji wolontariackich, które zasługują na uhonorowanie.

Nie po raz pierwszy w tej kadencji radni sprzeczali się o nazewnictwo. Wcześniej poróżniły ich nowe ulice i ronda.

Tym razem pod proponowaną nazwą Fundacji WOŚP dla mostu na Łydyni w pobliżu ciechanowskiego zamku, podpisało się około 600 mieszkańców. Radni PiS uznali, że ilość podpisów... nie ma większego znaczenia. Jerzy Racki przekonywał, że nie można sugerować się liczbą osób.

- Nawet jak zbierzemy odpowiednią liczbę głosów i uchwalimy, że Łydynia zamarznie, to tak się nie stanie – skwitował.

Jego zdaniem wniosek zakrawa na populizm. WOŚP „gra” bowiem charytatywnie raz w roku, a są takie organizacje, które na co dzień zajmują się udzielaniem pomocy, ale nie reklamuje się ich w mediach (nie wymienił o jakie chodzi). Do tego przemilczano fakt, że za fundacją stoi także organizowanie Przystanku Woodstock, na co przeznaczane są odsetki od kwoty zebranej podczas charytatywnej zbiórki. Wolontariusze powinni o tym informować, gdy kwestują w styczniu na ulicach.

Cały artykuł w TC z 2 stycznia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz