Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Podatki lokalne w 2018 r. w powiecie ciechanowskim Bez większych zmian

01.01.2018 10:21:46

W roku 2018 podatki lokalne w większości gmin powiatu ciechanowskiego będą dokładnie takie same jak w roku 2017. Zapewne pewien wpływ na to ma fakt, że jesienią przyszłego roku w Polsce odbędą się wybory samorządowe.

W niektórych gminach dokonano drobnych korekt podatkowych stawek. Jedynie w gminie Grudusk Rada Gminy – na wniosek wójta – podniosła ich wysokość. Przypadek ten wymaga jednak obszerniejszego omówienia.

W grudniu 2016 r. Rada Gminy Grudusk podwyższyła podatki na 2017 r. Ale w styczniu 2017 uchwała w tej sprawie – ze względu na niedopełnienie w procesie legislacyjnym wymogów procedury - została uchylona. W efekcie w 2017 r. w gminie płacono podatki w takiej samej wysokości jak w roku 2016. Ponieważ były one na poziomie nieco ponad pięćdziesięciu procent stawek maksymalnych ustalonych przez Ministerstwo Finansów i sporo niższe niż w innych gminach powiatu ciechanowskiego, wójt Jacek Oglęcki w tym roku zaproponował ich podniesienie do poziomu, który był zapisany w uchylonej kilkanaście miesięcy temu uchwale. Rada Gminy poparła to rozwiązanie i uchwałę określającą wysokość podatków na rok 2018 podjęła – tym razem zgodnie z wymogami procedury.

Stawki podatków ani trochę nie zmieniły się w gminach: miejskiej Ciechanów, Glinojeck, Opinogóra, Sońsk i Regimin.

Cały artykuł w TC z 2 stycznia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz