Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Gminny park w Sokołówku sprzedany

31.12.2017 16:22:17

21 grudnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Ciechanów odbył się przetarg na sprzedaż położonej w Sokołówku 4,5-hektarowej działki niezabudowanej, która przed II wojną światową należała do ufundowanej przez ziemianina Tomasza Klonowskiego szkoły rolniczej dla chłopskich dzieci.

Gminną nieruchomość kupiła wywodząca się z Pułtuska Aleksandra Głandolina de Klonowska Pargulska.

W najbliższych latach na działce tej – położonej przy drodze krajowej nr 50 łączącej Ciechanów i Płońsk - wybudowany zostanie gastronomiczno-muzealny budynek, w którym będzie mieściła się m.in. izba pamięci o Tomaszu Klonowskim i szkole rolniczej, a także ekspozycja herbów szlacheckich Mazowsza i wystawa obrazów Barbary Kudrzyckiej de Klonowskiej (mamy nabywczyni nieruchomości).

Cena wywoławcza 4,5-hektarowej nieruchomości wynosiła 240.140 zł. Wadium (w wysokości 36 tys. zł) wpłaciły dwie osoby: Aleksandra Głandolina de Klonowska Pargulska i bliżej nieznany w naszym regionie Bartłomiej Mierzejewski z okolic Białegostoku. Ten ostatni nie przybył jednak na licytację i w efekcie wzięła w niej udział – wspomniana wcześniej - krewna dawnego właściciela ziemi.

Cały artykuł w TC z 2 stycznia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz