Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Stypendyści premiera: Artur chce zostać rolnikiem

02.01.2018 10:14:46

- Stypendium jest dla mnie przede wszystkim wielkim wyróżnieniem- mówi 19-letni Artur Trentowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie, który w tym roku szkolnym, jako jeden z dwunastu uczniów z powiatu ciechanowskiego otrzymuje prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów.

- Zwieńczeniem pracy mojej i nauczycieli, którzy przekazywali mi swoją wiedzę. Nie było łatwo je zdobyć, bo wiele osób do niego pretendowało. Cieszę się, że przypadło ono właśnie mnie. Nie będę jednak ukrywał, że kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń. Czasami koledzy namawiali mnie, żeby gdzieś wyjść wieczorem. Ale ja skupiałem się na nauce. Uważam, że w życiu trzeba mieć jakieś priorytety. A ona jest dla mnie bardzo ważna. Nie narzekam, bo nauka sprawia mi przyjemność.

Artur jest uczniem IV klasy Technikum Rolniczego. Mieszka w Gąskach w wiejskiej gminie Ciechanów, gdzie jego rodzice prowadzą prawie 50-hektarowe gospodarstwo rolne. Chodził do Szkoły Podstawowej w Goryszach (która wówczas była jeszcze placówką publiczną) i Gimnazjum w Gumowie.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 2 stycznia br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz