Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 20 lutego 2020

fot. Pogotowie dla zwierząt
fot. Pogotowie dla zwierząt

Agresywny właściciel amstafa

09.01.2018 19:50:00

6 stycznia „Pogotowie dla zwierząt” w gminie Sońsk odebrało amstafa jednemu z właścicieli. Łatwo nie poszło. Złożyli już zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad czworonogiem.

Jego przedstawiciele informują, że od lata 2017 r. pies przymocowany był łańcuchem do przyczepy rolniczej. Nie miał wody i schronienia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

- Zareagowaliśmy, gdy nadesłano nam fotografie psa, który żyje w rażących warunkach bytowania, na mrozie. Właściciel był bardzo agresywny. Podczas próby odebrania czworonoga rzucił się na osoby kontrolujące. Uderzył jednego z inspektorów, a następnie wytrącił mu z ręki wart kilka tysięcy złotych aparat fotograficzny, którym dokumentowano zdarzenie. Gdy aparat spadł na ziemię, właściciel kopnął go, uszkadzając całkowicie. Na szczęście dane w postaci filmów i fotografii z interwencji zachowały się na karcie SD i będą stanowić dowód w sprawie znęcania się nad zwierzętami, zniszczenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej. Musieliśmy wezwać policję - relacjonują.

Dodają, że w asyście funkcjonariuszy było na miejscu interwencji bezpieczniej. Ale tez odbiór psa nie był prosty.

Sprawa wzbudziła kontrowersje. Pojawiały się komentarze, że pies nie wygląda na zabiedzonego...

Szerzej na ten temat w TC z 16 stycznia.

autor: rom

Komentarze Internautów (4)dodaj komentarz

 • Mela, 2018-01-10 16:07:09
  Nie zabiedzony, ale czy zadowolony
  Bity, szczuty, bez dachu nad głową. Ale karmiony. Oglądałam zdjęcia na zadowolonego ten pies nie wyglądał. A ten opiekun sadysta, to jakiś agresywny i niebezpieczny facet.
 • asysta, 2018-01-11 20:57:52
  Sprawa wzbudziła kontrowersje!!!
  asysta policji nie znała procedury...nie wezwano weterynarza...
 • Marcin, 2018-01-12 11:09:58
  max
  ale też pojawiły się komentarze inne ... na zabiedzonego może nie ale stan psychiczny pieska był straszny i warunki przetrzymywania ale to nie tylko ten pies tak był przetrzymywany przez tego Pana o Krowach które stoją całym rokiem na polu nie wspomnę a drób kury gęś gołębie jest tego sporo trzeba by było to sprawdzić zrobić zdjęcia i opisać w waszej gazecie ...
 • wolontariusz, 2018-01-18 13:19:27
  No sorry
  Jeśli uważacie, że pies miał dobrze to po co o tym piszecie. Podstawowym obowiązkiem zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt jest zapewnienie mu pomieszczenia chroniącego przed warunkami atmosferycznymi - budy, boksu, kojca i spuszczanie z łańcucha po 12 godzinach. Pies bez podszerstka nie może być na mrozie, zimnie. To co, że tłusty to miał dobrze. Ludzie czy widzicie jakie miał warunki. Gdzie wasza empatia.