Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Program WOŚP w Ciechanowie

13.01.2018 08:30:00

Po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Ciechanowie wystartuje już w sobotę. Najwięcej działo się będzie jednak w niedzielę 14 stycznia - głównie na placu Jana Pawła II.

W sobotę o godz. 10.00 w siedzibie szkół STO przy ulicy Wyspiańskiego 11A odbędzie się turniej organizowany przez Szachy Ciechanów. Na godz. 20.00 w pubie GŻEH zaplanowane jest WOŚP-owe karaoke.

Główne, finałowe atrakcje przewidziane są jednak na niedzielę. Na początek o godz. 10.00 na ul. Warszawskiej wystartuje organizowany przez lokalny sztab wraz z TKKF „Promyk” bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Uczestnicy mogą zapisywać się na miejscu. Biuro zawodów na placu Jana Pawła II będzie czynne od godz. 9.00. O 9.30 zacznie się rozgrzewka – przewidziana jest zumba.

Jak informuje Urząd Miasta, o godz. 10.00 na placu Jana Pawła II otworzy się „Miasteczko WOŚP”, stanowiące centrum wydarzeń. Militarny Ciechanów zaprezentuje m.in. pojazdy militarne. Będą motocykliści ze swoimi maszynami, harcerze, Mr Fotobudka, Kreatyfka i HopaHop. Zorganizowany zostanie sklepik „Mydło i Powidło” w którym ceny ustalają kupujący i zapłatę wrzucają do puszki wolontariusza. Atrakcje zapewnią Pozytywnie Historyczni, pojawi się Agata Kozłowska z „magicznymi kamieniami”. Wśród propozycji dla odwiedzających „Miasteczko” znajdą się m.in. licytacje, animacje dla dzieci i dorosłych, dużo muzyki.

Na godz. 11.30 zaplanowana jest gra miejska o tematyce WOŚP-owej, prowadzona przez harcerzy. O tej samej porze na ul. miasta wyjedzie parada i „Orkiestrowóz”. Trasa: plac Jana Pawła II, ul. Pułtuska, Armii Krajowej, Sikorskiego, 11 Pułku Ułanów Leg, Płońska, Sońska – do kąpieliska Krubin (godz. 12:00). W samo południe na Krubinie morsy zanurzą się dla WOŚP-u.

O godz. 13.00 w „Miasteczku WOŚP” na placu Jana Pawła II odbędzie się zumba dla wszystkich z Mirką Sokolnicką i Martą Wichłacz.

O godz. 14.00 – „Zawody rodzinne” z Kreatyfką i HopaHop – animacje, konkursy, rywalizacja drużyn rodzinnych. O godz. 15.00 Pozytywnie Historyczni przygotują pokaz walki, otwarty trening HEMA i zapewnią powrót do przeszłości. Pół godziny później WOŚP zaprasza do zatańczenia „Belgijki” z harcerzami a o godz. 16:00 do zagrania w filmie „Miłość, Przyjaźń, Muzyka – Ciechanowianie grają z WOŚP”. Powstanie film o Orkiestrze, o tym jak gra, dlaczego gra, o wspomnieniach związanych z WOŚP. Mieszkańcy ustawią się w kształt wielkiego serca i zapalą zimne ognie.

O godz.18.00 na rozgrzanie zagra DJ Twister, pod hasłem „Miej serduszko, szurnij nóżką”. Tradycyjnie o godz. 20.00, tak jak w całej Polsce, będzie „Światełko do nieba”. W niebo wypuszczone zostaną lampiony.

Kilka wydarzeń odbędzie się także poza „Miasteczkiem WOŚP”. O godz. 10.00 w MMG Center (dawniej Marcredo) obecni będą motocykliści i ich maszyny – będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia drukowane na miejscu. O godz. 13.30 na krytej pływalni będzie pokaz ratownictwa wodnego WOPR Ciechanów i MOSiR. O godz. 17.00 w PCKiSz w sali prób na II piętrze Anna Szczepankowska poprowadzi specjalny trening zumby.

O godz. 19.00 w Fabryce Kultury Zgrzyt zagrają: BangBang, Pankozaur, Reszta Pokolenia.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz