Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. archiwum P. Piekarzewskiej
fot. archiwum P. Piekarzewskiej

Prymuska z dobrą pamięcią

15.01.2018 17:00:00

Patrycja Piekarzewska z klasy IV B z Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku otrzymała w tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce. Jest to już trzecie wyróżnienie, na które uczennica sama zapracowała. Jej średnia ocen na koniec roku wyniosła 5,63 i była najwyższa w całej szkole.

– Uczy się bardzo dobrze albo celująco. Jest do tego bardzo koleżeńska i stara się pomagać słabszym. Wyróżnia się ponadprzeciętną wiedzą, ale też osobowością, bo jest otwarta, komunikatywna. Często prowadzi apele, rozpoczęcie bądź zakończenie roku. Udziela się także w wolontariacie – mówi o swojej uczennicy wychowawczyni Bernadeta Warchoł i dodaje, że jak na swój wiek, jest rozsądna i dojrzała.

Patrycja ukończyła gimnazjum w Pomiechówku. Przyznaje, że wtedy nie wyróżniała się w nauce i szczególnie o to nie dbała. Co prawda zawsze dążyła do tego, aby mieć na świadectwie czerwony pasek, ale jej średnia nie przekraczała zazwyczaj 4,75. Na kontynuację nauki w tej samej miejscowości zdecydowała się, bo, jak sama mówi ma blisko do szkoły z domu. Wybrała klasę o profilu hotelarskim.

Więcej o sukcesach, planach i pierwszym biznesie w rozmowie z Patrycją we wtorkowym wydaniu gazety

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz