Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Gigantyczny pożar w Pułtusku. Pali się hala po dawnym Oligocenie

16.01.2018 15:50:00

Około 70 strażaków gasi pożar, który nad ranem powstał w jednej z hal magazynowych przy ul. Mickiewicza. Na szczęście nie ma ofiar w ludziach. Paliły się śmieci, głównie makulatura i plastik. Dym był widoczny z kilku kilometrów. Na miejsce przyjechało 28 zastępów straży pożarnej.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 5.30. Zadysponowaliśmy nasze jednostki oraz ochotnicze z okolicznych miejscowości. Wspomagali nas również strażacy z Warszawy i Wyszkowa, którzy przyjechali cysterną z wodą. Hala ma powierzchnię 2 tys. m2, dodatkowo znajdują się tam na dwóch kondygnacjach pomieszczenia administracyjne. Właśnie, po kilku godzinach dogaszamy pożar - informuje oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku Konrad Chrzanowski.

Z uwagi na żrący dym, który wydostawał się ze sterty płonących śmieci i drażnił drogi oddechowe, strażacy musieli pracować w aparatach tlenowych. Na razie nie ustalono przyczyny powstania pożaru. Prawdopodobną przyczyną, było zwarcie instalacji elektrycznej. W nocy hala była nieczynna. Nie było tam żadnych pracowników.  

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz