Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

CBA w pułtuskim ratuszu

30.01.2018 09:45:00

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa dziś rano zatrzymani zostali przez CBA burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz, jego zastępczyni Róża Krasucka, prezes i księgowa PPUK oraz dwie urzędniczki UM.Zostali przewiezieni na przesłuchanie do prokuratury w Białymstoku.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura  twierdzi, że mieli dopuścić się oni nieprawidłowości przy przetargach w poprzednim i obecnym miejscu burmistrza Pułtuska.


- Chodzi m.in. o okres, w którym część z tych osób pracowało w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Obecny burmistrz Pułtuska był wówczas jego dyrektorem. Doszło wtedy do nieprawidłowości przy zamówieniach na prace remontowe w tej placówce, o wartości miliona złotych, a konkretnie o tzw. ustawianie przetargów – powiedział  Onetowi Piotr Kaczorek.

Do kolejnych nieprawidłowości miało dojść, kiedy ówczesny dyrektor wspomnianej szkoły, Krzysztof Nuszkiewicz., był już burmistrzem Pułtuska. – Chodzi o budowę żłobka miejskiego. W tym przypadku również mieliśmy do czynienia z ustawianiem przetargów. Tym razem chodzi o kwotę blisko trzech mln zł. Nieprawidłowości dotyczą także wadliwie wykonanych prac, a poza tym części zleconych robót w ogóle nie realizowano – tłumaczy Kaczorek.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania i zabezpieczyli dokumenty w Urzędzie Miasta i mieszkaniach zatrzymanych

red

autor: red

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Lewar, 2018-01-30 20:57:49
    ajoj
    dobrze że wójt w regiminie razem z radą nic nie robią...a nie...sorry...ściek rurkę kładą dla 800 mieszkańców za 10 mln zł