Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Dziwny ze mnie laureat - Stanisław Antośkiewicz Ciechanowianinem Roku

28.01.2018 10:28:46

Muzyk, wokalista, animator kultury, lider zespołu Why Ducky?, laureat pierwszej edycji Wykrzyknika „TC”, Stanisław Antośkiewicz został wyróżniony nagrodą im. dra Franciszka Rajkowskiego, z którą łączy się tytuł Ciechanowianina Roku. Statuetkę odebrał podczas uroczystości 20 stycznia w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Eugeniusz Sadowski, prezes przyznającego nagrodę Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, przypomniał, że nagroda im. dra Franciszka Rajkowskiego, ustalona w 1980 r., jest nagrodą symboliczną, wręczaną raz do roku osobie, która wniosła szczególne zasługi w rozwój i upowszechnianie kultury w naszym mieście i regionie. Stanisław Antośkiewicz jest 41. laureatem tej nagrody (wcześniej przyznano 36 nagród corocznych i 4 nagrody specjalne na okrągłe jubileusze TMZC). Przypomniał też sylwetkę patrona nagrody dra Franciszka Rajkowskiego, „protoplasty społecznikowskich działań w mieście i regionie”.

O Stanisławie Antośkiewiczu, ale i jego mamie oraz rodzinie opowiedział regionalista Andrzej Piotrowski. Zaczął od dziadków laureata, którzy ze strony ojca wywodzą się z kręgu rolników z Sarnowej Góry, a ze strony mamy z kręgu indywidualnego rzemiosła z Kraszewa.

Więcej w TC z 30 stycznia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Janek, 2018-01-31 11:03:17
    KANDYDOWANIE
    gratulacje Antek