Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

CBA w Pułtusku (aktualizacja)

30.01.2018 13:30:00

Aż osiem osób zatrzymało CBA - oprócz burmistrza i wiceburmistrz Pułtuska jest to dwóch urzędników miejskich: inspektor specjalista do spraw zamówień publicznych i kierownik wydziału inwestycji, rolnictwa i pozyskania środków pozabudżetowych,prezes i księgowa PPUK w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców z Warszawy i Nasielska.

 
Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na kwotę ok. 4 mln zł na prace budowlane w Zespole Szkół w Golądkowie i internacie szkoły (ok. 1 mln zł) i przy budowie miejskiego żłobka (ok. 3 mln zł).
Rzecznik prasowy prokuratury regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń powiedział PAP, że po zakończeniu na miejscu czynności z zatrzymanymi i przewiezieniu ich do siedziby prokuratury zostaną im postawione zarzuty "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inne osoby, uczestnictwa w zmowie przetargowej, przedłożenia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania dotacji". Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje prokuratura w Białymstoku zawiadomienia  o podejrzeniu przestępstwa  przez pułtuskich urzędników  w ZS w Golądkowie złożył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

 red

autor: red

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Interesant, 2018-01-30 22:58:36
    kontrola w pow płońsk
    Należało by skontrolować pozostałe Gminy zacząć od Baboszewa wszędzie coś będzie niepoprawnie