Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. KPP Płońsk
fot. KPP Płońsk

Pies doprowadził do sprawcy napadu

31.01.2018 12:00:00

Dzięki intuicji płońskich dzielnicowych i wykorzystaniu policyjnego psa szybko został zatrzymany 53-latek - sprawca napadu na starszą kobietę.

W niedzielne popołudnie dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na 66-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sielec na terenie gm. Czerwińsk nad Wisłą. Skierowanym  na miejsce  policjantom z miejscowego posterunku pokrzywdzona kobieta wskazała dokładne miejsce napadu. Z jej relacji wynikało, że gdy wracała około godz. 14:00 z kościoła, krajową droga nr 62, za nią szedł nieznanych jej, pijany mężczyzna. W pewnym momencie zaatakował ją, przewrócił na ziemię, kilkakrotnie uderzył i przyduszał. Kobieta próbowała się bronić, jednak nie miała szans z silniejszym od niej przeciwnikiem. Napastnik zabrał jej torebkę, w której był portfel z pieniędzmi i dokumentami i uciekł. Kobieta zdołała dojść do domu znajomych, powiadomić swoich bliskich i za ich pośrednictwem policję. 

- Na miejsce napadu skierowana została grupa operacyjno-dochodzeniowa oraz przewodnik z psem tropiącym. Dzielnicowi  z Czerwinska, znający dobrze podległy im teren, szybko wytypowali potencjalnego sprawcę napadu na 66-latkę. Ich przypuszczenia potwierdził użyty na miejscu policyjny pies, który wskazał, prowadząc swojego przewodnika, całą drogę ucieczki napastnika prosto do niego - informuje rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek.

Więcej we wtorkowym numerze gazety

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz