Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Remont ul. Sienkiewicza zakończony. Od jutra ruch na całej ulicy

02.02.2018 13:00:00

Wymiana kostki kamiennej, chodników, budowa ściezki rowerowej i nowe elementy małej architektury na ul. Sienkiewicza, to pierwsza tak duża inwestycja w Ciechanowie wykonana w ramach nowej perspektywy unijnej tzw. RIT. Drogę przebudowano od ul. Tatarskiej do PKP.

W ramach inwestycji powstała ścieżka dla rowerzystów, o szerokości 2 m i długości 1320 m. Przebudowana została jezdnia z nawierzchni z kostki kamiennej na ponad kilometrowym odcinku. Kostka kamienna pochodzi z rozbiórki dotychczasowej drogi – została przełożona. Nawierzchnia nie mogła być zmieniona, ponieważ obszar objęty jest ochroną konserwatorską.
Przebudowane zostały chodniki po dwóch stronach ulicy. Zbudowano 8 zatok autobusowych, zatoki postojowe oraz zjazdy. Zamontowano 6 stylizowanych wiat przystankowych, 28 koszy na śmieci, 27 ławek, 3 stojaki na rowery, 15 gablot. Docelowo ma być 40 ławek, 24 stojaki na rowery, 22 gabloty wystawowe (pozostałe na terenie budowanego park&ride). Pojawiła się także zieleń, m.in. żywopłoty i nowe nasadzenia. 

- Kompleksowa modernizacja ul. Sienkiewicza to element potężnego miejskiego projektu inwestycyjnego, obejmującego budowę park&ride z ponad 200 miejscami przesiadkowymi, budowę nowej drogi obwodowej, zakup dwóch autobusów niskoemisyjnych, w tym jednego elektrycznego, montaż systemu informacji pasażerskiej - informuje rzeczniczka ciechanowskiego ratusza Renata Jeziółkowska. 
Na cały projekt miasto pozyskało dofinansowanie ze środków UE w kwocie 33 303 221,50 zł. W sumie, licząc dofinansowanie unijne oraz dofinansowane pozyskane również z budżetu państwa na projekt rewitalizacyjny, miasto pozyskało w sumie 37 466 124,19 zł. Oznacza to, że inwestycje będą w 90% pokryte z pozyskanych środków zewnętrznych, a jedynie 10% kosztów kwalifikowanych stanowił będzie wkład własny miasta.

autor: kak

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • superwizytator, 2018-02-03 10:53:15
    SUPER
    Piekny deptak i wielkie dzięki ale czy ciechamowianie to docenia? Juz widac ile śmieci jest na chodnikach a ile zniszczeń dokonają wandale? Monitoring skuteczny jest prezydencie?