Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Odebrali kluczyki pijanemu kierowcy

05.02.2018 11:00:00

Widząc niepewną jazdę kierowcy fiata i nagłe hamowanie, szybko zareagowali. Dwoje podróżujących przez pow. płoński odebrało kluczyki pijanemu kierowcy.
25-latek miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. W sobotę wieczorem płoński dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do miejscowości Koziminy-Stachowo został szybko skierowany jeden z patroli. Policjanci podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili, że gdy jechali swoim autem, mijał ich osobowy fiat. - Kierujący nim mężczyzna w pewnym momencie gwałtownie zjechał na pobocze drogi i się zatrzymał. Obywatele  zatrzymali swoje auto i podeszli sprawdzić, co się stało. Gdy od mężczyzny siedzącego za kierownicą wyczuli alkohol zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili policję - informuje rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek.  
Pijany kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny i  do 2 lat pozbawienia wolności. - Postawa obywateli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, jest godna naśladowania. Nie bójmy się reagować i zabrać kluczyki gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu. Podobnie na drodze, gdy widzimy, że ktoś prowadzi pojazd „wężykiem”, jadąc od boku do boku, nie bójmy się wezwać policję. Lepiej zareagować, niż mieć wyrzuty  sumienia, że pijany kierowca spowodował wypadek drogowy, w którym zginęły niewinne osoby - apeluje rzeczniczka.  

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz