Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Z grypą nie ma żartów

25.02.2018 11:00:00

W styczniu na całym Mazowszu z powodu powikłań do szpitali trafiło 185 osób. W pierwszym tygodniu lutego - 110, w drugim - 120, a w minionym już 140 pacjentów. Na początku lutego chorowało 35,5 tys osób, a w ostatnim tygodniu prawie 50 tys.

 O ponad tysiąc więcej zachorowań na grypę i choroby grypopodobne w pierwszych dwóch tygodniach lutego odnotował ciechanowski sanepid w powiecie ciechanowskim, w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Od trzech tygodni jest apogeum zachorowań.

Najgorszy czas był w tygodniu między 8, a 15 lutego. Przychodnie nadal pękają w szwach, przedszkola świecą pustkami, a z uwagi na groźne powikłania trafiło do szpitala już dziesięć osób. – Nie mamy epidemii, bo sytuacja nie jest niespodziewana. Zakładaliśmy, że będzie zwiększona liczba zachorowań i tak się stało.

Pierwszy kwartał roku jest charakterystyczny dla wzmożonych zachorowań, choć jest ich więcej niż w zeszłym roku w tym samym czasie – mówi i uspokaja Wiesława Krawczyk Państwowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie.

koz

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz