Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 25 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kongres czystego powietrza

12.03.2018 10:00:00

Ponad 200 samorządowców – prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych, a także naukowców, przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych spotka się już w środę w Warszawie na I Kongresie Czystego Powietrza. To pierwsze tak duże spotkanie w sprawie smogu.

Jak mniejsze miasta i gminy radzą sobie ze smogiem? Jakie działania podejmują? I czy bez wsparcia ze strony rządowej samorządy mają szansę wygrać batalię o czyste powietrze?

Celem konferencji jest wymiana dobrych doświadczeń i wypracowanie wspólnego apelu do premiera RP w sprawie podjęcia niezbędnych działań przez stronę rządową.

Organizatorami I Kongresu Czystego Powietrza są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

Rejestracja uczestników kongresu rozpoczyna się od godz. 9.30. Po wejściu do budynku Tover Service (ul. Tytusa Chałubińskiego 8) uczestnicy powinni kierować się w stronę ruchomych schodów po lewej stronie. 

Jakość powietrza ma duże znaczenie na nasze zdrowie. Z tego powodu temat ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem samorzadów i mieszkańców.

Jakie mamy dziś powietrze?

Można to sprawdzić na stronie TC, w zakładce smog.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz