Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 21 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Wyłudzali odszkodowania

13.03.2018 14:00:00

Blisko dwa miesiące płońscy policjanci zbierali materiały potwierdzające wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych przez grupę osób z powiatu płońskiego. Zatrzymali 7 osób wyłudzających odszkodowania za sfingowane kolizje drogowe.

Jak informuje płońska komenda, ubezpieczyciele stracili na tym ponad 100 tys. zł. Teraz sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

Jak wynikało ze skrupulatnej pracy śledczych, kilku mieszkańców gm. Płońsk i gm. Załuski od 2015 roku, w różnych miejscach na terenie powiatu doprowadzało pomiędzy sobą do sfingowanych kolizji drogowych. Policjanci ustalili 6 takich zdarzeń, jednak zebrane materiały wskazują na to, że mogło być ich znacznie więcej.

Zatrzymani to osoby w wieku 22-31 lat: sześciu mężczyzn i jedna kobieta. Zebrane w ramach postępowania materiały dały podstawę do postawienia im zarzutów oszustwa i oszustwa ubezpieczeniowego.

Najstarszy z mężczyzn, który najprawdopodobniej był pomysłodawcą nielegalnego zarobku, usłyszał już 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Szerzej w najbliższym TC.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz