Tygodnik Ciechanowski

Środa, 12 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kontekst. Pieniądze, które się należą

28.03.2018 09:20:00

Przed Wielkanocą wyraźnie poprawił się stan finansowy naszego społeczeństwa. Polacy dostali to, na co od dawna zasłużyli. Stało się to po tym, jak PiS doszedł do władzy, a bezdomni zaczęli wygrywać w lotto.

 O nagrodach dla ministrów, „które po prostu się należały", opowiedziała Beata Szydło podczas niedawnego przemówienia w Sejmie. Była premier skorzystała z okazji, że aktualny premier przebywał akurat w Brukseli i wstąpiła na mównicę jajakobyła, „bez żadnego trybu”, bo chciała podziękować tym, którzy... jej dziękują. Brzmiało to tak:
- Przede wszystkim podziękowania należą się Polakom, tym wszystkim, którzy dzisiaj, kiedy mnie spotykają, mówią: „dziękujemy, trzymamy za was kciuki, tylko martwimy się, że przyjdzie taki czas, że może się w Polsce coś złego stać i zmienić". Nie zmieni się, będziemy dalej pilnować interesu Polaków – oświadczyła stanowczo, jak tylko ona potrafi. Przyznała też, że bierze odpowiedzialność za rząd, którym kierowała przez dwa lata, odpowiedzialność za sukcesy i niedociągnięcia. No a jak są sukcesy (niedociągnięcia to drobnostki), to nie ma wyjścia – muszą być ekstra pieniądze.
Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały – wykrzyczała w twarz posłom (głównie opozycyjnym). Dodała, że dzięki pracy członków rządu wszyscy Polacy mogą cieszyć się z rozwoju Polski.
(W 2017 r. nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65.100 zł rocznie do 82.100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36.900 zł rocznie do 59.400 zł) oraz była premier (65.100 zł).
Gdybyśmy chcieli to przedstawić w formie równania z jedną wiadomą, wyszłoby tak:
Ja(premier Szydło) + ministrowie + wiceministrowie + ciężka uczciwa praca (- premie i nagrody) = rozwój Polski i zadowolenie Polaków.
RM

Całość - w aktualnym wydaniu Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • juras, 2018-03-28 15:46:36
    pieniądze które się należą
    komuś sięwytyka a samemu jest się 100 razy gorszym piodłość pisowska