Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. ZSCKR Dziubińska
fot. ZSCKR Dziubińska

Matematyka trudniejsza niż polski

09.05.2018 07:00:00

Tak jak język polski, przedmiotem obowiązkowym podczas matury jest matematyka. Na poziomie podstawowym uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych pisali ją 7 maja. A dziś piszą na poziomie rozszerzonym.

- Z jednej strony młodzież wydaje się spokojniejsza, bo już wie, jak należy się na egzaminie zachować, a z drugiej strony więcej osób obawia się wyniku z matematyki niż z języka polskiego. Nastroje są różne. Dla niektórych zadania były łatwe, dla innych – nie, zależy, z której klasy jest uczeń. Niektórzy już nawet sobie wyliczyli, ile uzyskają procent, ale tak naprawdę wszystko się okaże, gdy młodzież otrzyma wyniki – powiedziała drugiego dnia matur, 7 maja Beata Czerniakowska-Koc, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi w Pułtusku.

Maturę z matematyki na poziomie podstawowym w Skardze pisało 130 osób, w tym ubiegłoroczni abiturienci, którzy chcieli poprawić swój wynik z tego przedmiotu. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym zaplanowano na 9 maja. Przystąpi do niego 60 licealistów ze Skargi.

IK

Więcej o maturach w naszych szkołach ponadgimnazjalnych w aktualnym 19 nr "TC" (w sprzedaży od 8 maja).

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz