Środa, 20 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Płońscy biegacze na trasach

23.05.2018 19:26:36

Zawodnicy klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku podczas weekendowych zmagań startowali w różnych regionach kraju.

Podczas VIII Półmaratonu Szelkowskiego Jan Opałka zajął 14 miejsce w gronie 38 zawodników.

- Trasa wymagająca, pofalowana, asfalt i „dziurawy” asfalt, reszta to polne i leśne drogi, piach, tłuczeń. Dobiegłem na 14-tym miejscu w kat. open i pierwszym w M 60+ w czasie 1.41,07 – relacjonował Jan Opałka.

Jerzy Michalak był 89 z czasem 30 min i 10 sek. w Biegu Wegańskim w Warszawie na dystansie 5 km. Ogólnym zawołaniem organizatorów była idea zdrowego odżywiania, a konkretnie weganizm. Po biegach serwowane były bardzo smaczne posiłki typowe dla kuchni wegańskiej. W Murowanej Goślinie na  XXII Mistrzostwach Polski Masters w półmaratonie  płoński klub reprezentował Mariusz Bińczycki. Zajął 21 miejsce w gronie 319 uczestników. Rywalizację zakończył z czasem 1.24,28.

Najwięcej potu z klubowiczów wylał Daniel Karwowski. Popływał, pojeździł na rowerze i pobiegał. Łącznie pokonał 113 km i to wszystko w niecałe 5 godzin podczas Garmin Iron Triathlon w Płocku. Ostatecznie był 35 na 131 zawodników, którzy ukończyli zmagania z czasem 4.58,28.