Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Dzieje.pl
fot. Dzieje.pl

Arkadiusz Gołębiewski honorowym obywatelem

25.05.2018 10:00:00

Ciechanowscy radni zgodzili się na nadanie Honorowego Obywatelstwa Ciechanowa reżyserowi filmowemu Arkadiuszowi Gołębiewskiemu. Prawie wszyscy byli za. Jeden z radnych wstrzymał się od głosowania. Zanim to zrobił wygłosił oświadczenie.

Radni byli w sprawie tego wniosku zgodni. Tylko Stanisław Talarek miał pewne uwagi, ale raczej nie do samego przyszłego honorowego obywatela, tylko do części wnioskodawców tej uchwały.

Arkadiusz Gołębiewski to pochodzący z gminy Sońsk operator, reżyser, producent i scenarzysta filmowy. Ukończył studia w PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnych. Jako reżyser debiutował w 1998 roku w fabularyzowanym dokumencie „Jam jest Maryse Boticelise”, a jako autor zdjęć w 1999 roku w filmie fabularnym „4 w 1” (reż. Wenenty Nosul). Jego twórczość obejmuje przede wszystkim filmy dokumentalne. W swoich najnowszych obrazach skupia się na powojennej historii Polski.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, na którym prezentowane są filmy pokazujące rolę polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznymi władzami w latach 1944–1989.

Tematykę Żołnierzy Wyklętych na sesji poruszyła także będąca od 10 lat honorowym obywatelem miasta, profesor Bibiana Mossakowska. Wspomniała o czterech z nich, ale akurat nie miała o nich najlepszego zdania.

Szerzej w wydaniu papierowym TC

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz