Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kciuki za Glika

11.06.2018 20:00:00

Najpierw była efektowna przewrotka naszego reprezentacyjnego obrońcy, a potem mała wywrotka całej reprezentacji piłkarskiej Polski. Pierwsza zdarzyła się na zakończenie zgrupowania w Arłamowie, kiedy podczas treningowej gry w siatkonogę Kamil Glik chciał popisać się wybiciem piłki,a skończył wybiciem barku. Początkowo diagnozy lekarskie były druzgocące zarówno dla zawodnika i trenera, jak i całej naszej narodowej kadry piłkarskiej – operacja i co najmniej 6 tygodni przerwy.


Tymczasem do pierwszego meczu reprezentacji Polski z Senegalem na mistrzostwach świata  zostało niewiele czasu. W międzyczasie Polacy zagrali sparing z Chile, a brak Glika w defensywie zakończył się wywrotką linii defensywnej naszej drużyny i stratą aż dwóch bramek. W rezultacie był remis z rezerwami Chile, które w tym meczu miały udawać inne państwo południowoamerykańskie – Kolumbię (ku zdziwieniu trenera Chile). Bo z Kolumbią, która nie będzie nikogo udawać, będziemy się potykać w Kazaniu 24 czerwca.
Ale oto już po kilku dniach, po kolejnych konsultacjach lekarskich w kraju i za granicą, zaczęły pojawiać się optymistyczne wieści – z Glikiem nie jest aż tak źle, jak wyglądało. Być może nawet zagra na mundialu...
Czekamy zatem na cudowne wyzdrowienie Kamila Glika. I oby więcej przewrotek nasi reprezentanci już nie zaliczali.
A przed nami, sympatykami piłki nożnej, ciekawy początek lata...

 Ryszard Marut

Cały tekst w jutrzejszym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz