Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Jakubowski
fot. K.Jakubowski

PSL odkrywa karty: Burchacki na burmistrza, Wojnarowski do sejmiku

14.06.2018 13:57:16

Kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na burmistrza Mławy będzie Marcin Burchacki, sekretarz miasta Ciechanowa i członek Zarządu Powiatu Mławskiego, a o mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego powalczy pochodzący z Nosarzewa Borowego Konrad Wojnarowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie.

Włodzimierz Wojnarowski, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Mławie, na konwencji tej partii, która 13 czerwca odbyła się w Zdrojach (gm. Stupsk) z udziałem  prezesa Stronnictwa Władysława Kosiniaka-Kamysza, ujawnił także nazwiska innych pretendentów do ważnych stanowisk.

Z listy PSL o reelekcję ubiegać się będą dotychczasowi wójtowie: Wiesław Boczkowski (Szydłowo), Jacek Świderski (Stupsk) i Marek Nitczyński. Pojawiły się trzy nowe twarze, choć znane w lokalnych środowiskach. PSL wystawi w wyborach wójtów: gminy Dzierzgowo – Marzenę Nagucką, byłą pracownicę Starostwa Powiatowego w Mławie, od trzech lat nauczycielkę języka polskiego w miejscowym Zespole Szkół nr 1; gminy Wieczfnia Kościelna – Mariusza Gębalę, kierownika referatu gospodarki komunalnej i inwestycji w tamtejszym UG, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mławskiego; gminy Lipowiec Kościelny – Ryszarda Karpińskiego, miejscowego przedsiębiorcę z branży handlowej.

Jak zapewniał Włodzimierz Wojnarowski, powiatowa organizacja PSL ma już prawie kompletne listy kandydatów do rad wszystkich szczebli. Zastanawia się jeszcze, kogo wytypować (poprzeć) w walce o fotele wójtów pozostałych trzech  gmin.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z  19 czerwca. 

autor: kj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz