Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Na plażę i basen po książkę

30.06.2018 11:30:00

Pogoda nie sprzyja kąpielom. Na terenie kąpieliska „Krubin” oraz na odkrytym basenie ustawione zostały regały z książkami, przekazanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Każdy, kto odpoczywa na plaży na Krubinie lub przy basenie przy ul. Kraszewskiego, może sięgnąć po dowolną książkę i czytać na miejscu.

Regał wystawiony jest codziennie, w godzinach 11.00-19.00. Został oznaczony specjalną tabliczką „Plażowanie i czytanie”. Punkt z książkami koordynowany jest przez pracowników MOSiR.

Organizatorzy podkreślają, że liczą na uczciwość wypożyczających oraz zaangażowanie. „Plażowanie i czytanie” zainicjowane zostało w ubiegły roku na Krubinie, w tym roku rozszerzono akcję o basen odkryty.

Akcja Urzędu Miasta, biblioteki oraz MOSiR ma na celu promowanie czytelnictwa. Książki na Krubinie i na basenie wypożyczać do czytania na miejscu może każdy. Książkę można wypożyczyć do domu, pod warunkiem pozostawienia w zamian innej – z własnych zasobów.

Księgozbiór stanowią książki „uwolnione” przez filie MBP. To m.in. kryminały, reportaże, książki podróżnicze i obyczajowe oraz literatura dla dzieci w różnym wieku. By przekazać własne książki, które trafią na kolorowy regał na Krubinie czy basenie, należy zgłosić się do dowolnej placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej lub przynieść bezpośrednio na kąpielisko.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz