Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 21 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Budżet obywatelski Ciechanowa: ruszyło głosowanie

02.07.2018 10:00:00

Do podziału kwota co najmniej 1,5 mln zł. Jak będzie ona duża, zależy od frekwencji. Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego potrwa do 27 lipca. Można oddać głos na jeden z 10 projektów ogólnomiejskich oraz na jeden z 11 projektów osiedlowych.

Głosować można w jeden wybrany sposób: papierowo, czyli poprzez wrzucenie do urny karty do głosowania lub internetowo, czyli wypełniając formularz na specjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta, dotyczącej Budżetu Obywatelskiego.

Głosować może każdy mieszkaniec Ciechanowa, który ukończył szesnaście lat. Wniosek z propozycją zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok mógł zgłosić każdy, kto ukończył 16 rok życia.

Projekty dotyczą spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy. Zwycięskie zadania zostaną wpisane do budżetu miasta i będą realizowane w 2019 roku. Głosy w sposób tradycyjny, wrzucając kartę do urny, można oddawać w Urzędzie Miasta Ciechanów w pokoju nr 4 (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu – od 8.00 do 16.00).

Wyznaczone zostały punkty w różnych częściach miasta, w których między godziną 16.00 a 18.00 także można głosować papierowo. W poniedziałek, 2 lipca, głosować można w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Broniewskiego 1, 3 lipca w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Czarnieckiego 40, 4 lipca w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1, 5 lipca w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Płońskiej 143, 6 lipca w MOPS przy ul. Sienkiewicza 32D. By oddać głos papierowo, należy okazać dowód tożsamości.

Internetowo można głosować o każdej porze aż do 27 lipca do północy. Formularz do głosowania znajduje się pod linkiem: https://bo.umciechanow.pl/glosowanie/zaglosuj . Link do głosowania dostępny jest na stronie Urzędu (umciechanow.pl) oraz na specjalnej stronie internetowej bo.umciechanow.pl, gdzie publikowane są wszystkie informacje i szczegóły związane z Budżetem Obywatelskim. Po wypełnieniu formularza, głosujący na swoją skrzynkę e-mailową otrzyma specjalny link – po kliknięciu w ten link głos będzie uznany za oddany.

Ponadto miesiąc od ogłoszenia wyników każdy będzie miał wgląd w swój oddany głos. Każdy głosujący musi wpisać swoje imię, nazwisko numer PESEL oraz adres e-mail. W papierowej wersji należy złożyć podpis pod oświadczeniem, w elektronicznej zaznaczyć akceptację regulaminu głosowania.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz