Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Nowe łózka dla szpitala

05.07.2018 13:15:00

Miasto przekazało szpitalowi w Ciechanowie 200 tys. zł na zakup 45 nowych komfortowych łóżek szpitalnych. Mogą już z nich korzystać pacjenci. Trafiły one na Oddziały Onkologiczno-Hematologiczny oraz Wewnętrzny. Zastąpiły łóżka mocno wysłużone.

Uchwała uwzględniająca dotację dla szpitala została przyjęta podczas marcowej sesji Rady Miasta. Pod koniec ubiegłego roku miasto przekazało szpitalowi sprzęt medyczny, na który udzieliło dotacji, również w wysokości 200 tys. zł. Za środki te kupiony został sprzęt do badań diagnostycznych i zabiegów operacyjnych.

Dotychczas w szpitalu było 537 łóżek, a z czego wiele ma już prawie 30 lat. Nowe łóżka oznaczają zdecydowanie lepszy standard dla walczących z chorobami pacjentów.

-Dzięki nowym łóżkom pacjentom będzie choć trochę łatwiej wracać do zdrowia oraz znosić choroby, z którymi się zmagają. Ważny jest tu ich komfort, ale również bezpieczeństwo. Wspieranie szpitala, poprzez tego rodzaju zakupy, to wsparcie dla mieszkańców Ciechanowa, którzy są pacjentami szpitala. Szpital nie podlega miastu, ale miasto nie może pozostawać obojętne wobec jego licznych potrzeb – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TC.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz