Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Rajd pijanego po krajówce

10.08.2018 11:00:00

Pijany 38-latek z gm. Naruszewo kierując osobówką urządził sobie rajd na jednej z ruchliwych tras. Inni kierowcy musieli uciekać na pobocze. Mężczyzna jechał z nadmierna prędkością, był pijany, jechał z nieletnimi córkami, a do tego nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wczoraj wieczorem (czwartek, 9 sierpnia) jeden z patroli płońskiej drogówki pełnił służbę na ruchliwej trasie nr 10. W pewnym momencie policjanci zauważyli osobowego opla pędzącego z dużą prędkością w kierunku na Bydgoszcz.- Kierowca tego auta wykonywał ryzykowne manewry na drodze, zmuszając innych kierowców do zjeżdżania w stronę pobocza. Wynik pomiaru prędkości opla, dokonanego przez funkcjonariuszy, wskazał 153 km/h. Przy czym prędkość maksymalna z jaką powinny poruszać się pojazdy po tej trasie to 90 km/h - informuje rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek- Zmysłowska. 

Policjanci szybko zatrzymali opla do kontroli. Kierującym okazał się być 38-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, który miał organizmie 2,33 promila alkoholu. Wraz z nim autem podróżował 45-letni mieszkaniec Dzierzążni, który również był nietrzeźwy oraz dwie niepełnoletnie córki kierowcy. 
W czasie kontroli okazało się, że 38-latek nie posiadał przy sobie żadnych, wymaganych dokumentów. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. 
- Auto, którym kierował pijany 38-latek ostało odholowane na strzeżony parking. Nietrzeźwy kierowca oraz jego córki, a także pasażer zostali przekazani wskazanej przez nich osobie pod opiekę - dodaje rzeczniczka. 
Nieodpowiedzialny kierowca poniesie teraz konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz