Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Biegacze w stolicy Polonii

10.09.2018 00:00:00

Zawodnicy i zawodniczki z 10 krajów: Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii, Czech, Kazachstanu, Uzbekistanu i Austrii wzięli udział 24-26 sierpnia w I Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym. Najtrudniejszy z biegów, Polonijny Półmaraton podczas deszczu, w sobotę, 25 sierpnia ukończyło 60 osób, w tym przedstawiciele naszego regionu: Krzysztof Żebrowski z Makowa Maz., który zajął II miejsce i ciechanowianie: Monika Grzymkowska, Marcin Tomczak i Ryszard Marut, którzy znaleźli się wśród pierwszej trzydziestki zawodników.

- I Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy ma na celu budowanie więzi Polonii i Polaków mieszkających za granicą z Macierzą poprzez sport. Przypominamy Polakom mieszkającym w ojczyźnie, że mamy poza granicami 20 mln rodaków. Wydarzenie ma również popularyzować sport jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu – wyjaśnił Krzysztof Łachmański, wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, organizatora imprezy. – Dlaczego wybraliśmy Pułtusk? Ponieważ Pułtusk jest stolicą Polonii świata. Tu bije najgoręcej serce Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny. W kraju nie ma takich Domów Polonii, jaki jest w Pułtusku.

Biegom towarzyszyły piknik i koncerty.

IK

Cały reportaż w "TC" nr 36 (wydanie papierowe jeszcze dziś 10.09. w sprzedaży)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz