Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 19 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. RM
fot. RM

Asia Jóźwik rozgrzała ciechanowian

20.09.2018 13:25:00

Lekkoatletka trenowała razem z mieszkańcami miasta

Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 800 m, w środę 19 września, poprowadziła na stadionie miejskim w Ciechanowie otwarty trening biegowy.

Zajęcia miały charakter zabawy, ale jak mówili później jego uczestniczy, trening z mistrzynią porządnie ich zmęczył.

Przyjazd lekkoatletki do Ciechanowa związany był przede wszystkim z osobą jej nowego trenera, czyli Jakuba Ogonowskiego. Biegaczka, wracająca do sportu po długiej kontuzji, od nowego sezonu zdecydowała się na współpracę z pochodzącym z Ciechanowa Ogonowskim. - Z Asią znamy się od wielu lat, często widywaliśmy się na treningach na warszawskim AWF-ie, obozach i zawodach. Zawsze dużo rozmawialiśmy o sporcie, przygotowaniach i podejściu do biegania. Cieszę się, że teraz będziemy wspólnie pracować i dążyć do wyznaczonych celów – powiedział Jakub Ogonowski.

Ze współpracy cieszy się również sama biegaczka, dla której ostatni rok na pewno nie był łatwy. Ominęły ją sierpniowe ME w Berlinie, gdzie polska reprezentacja wywalczyła aż 12 medali (7 złotych). - Chcąc dalej się rozwijać musiałam coś zmienić w swojej karierze. Myślami jestem na przyszłorocznych mistrzostwach świata, a później olimpiadzie w Tokio. Wierzę, że z Kubą możemy zajść daleko – powiedziała w rozmowie z ,,TC” Joanna Jóźwik.


Rozmowa z Joanną Jóźwik w najbliższym numerze ,,TC”.

autor: erM

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz