Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Płońsk: Mazowsze w sercu Niepodległej

24.09.2018 12:00:00

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zaprasza na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej” w poniedziałek, 1 października o godz. 18 (sala widowiskowo-kinowa MCK).

To patriotyczne widowiskowo mieli już okazję obejrzeć m.in. mieszkańcy Przasnysza i Chorzel. Warto się na nie wybrać. W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Wstęp z zaproszeniami! Odbiór bezpłatnych zaproszeń od środy, 26 września od godz. 14.30 w kasie kina.

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. W koncercie wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Arkadiusz Głogowski i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny. Ilość koncertów na Mazowszu (ma ich być 20) symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018.

Cykl koncertów odbywa się pod honorowym patronatem Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Impreza w Płońsku odbywa się także pod patronatem Starosty Płońskiego Andrzeja Stolpy, Burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika oraz Wójta Gminy Płońsk Aleksandra Jarosławskiego.

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie. Współorganizatorzy: Powiat Płoński, Miasto Płońsk, Gmina Płońsk. Partner: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz