Tygodnik Ciechanowski

Środa, 19 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kler: w Ciechanowie - tak, w Pułtusku - nie

02.10.2018 18:00:00

Najnowszy, budzący kontrowersje, film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" nie w każdym kinie jest wyświetlany. Nie ma go w repertuarze kina "Narew" w Pułtusku.

W Ciechanowie na "Kler" większość biletów została wykupiona dużo wcześniej. Można go zobaczyć i na dużym ekranie kina Łydynia, i w małym kinie w Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki.

Inaczej jest w Pułtusku. W repertuarze kina Narew nie znajdziemy filmu Wojciecha Smarzowskiego. Na profilu facebookowym grupy Pułtusk - czas na zmiany rozgorzała na ten temat dyskusja. Głos zabrała Ewa Dąbek, redaktor naczelna Tygodnika Pułtuskiego, która zacytowała fragment adresowanego do niej pisma. Dorota Subda, wyznaczona do pełnienia funkcji burmistrza miasta Pułtusk poinformowała w nim, że dyrektor MCKIS Izabela Sosnowicz-Ptak podjęła decyzję o niewyświetlaniu filmu w pułtuskim kinie, zaś p.o. burmistrza ucieszyła się z tej decyzji, że "film Wojciecha Smarzowskiego, zadeklarowanego ateisty, nie będzie wyświetlany w Pułtusku".

Co zrobią pułtuszczanie? Czy przyjadą do Ciechanowa na seans? Czy będą domagać się seansu w Pułtusku?

autor: IK

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • Anka, 2018-10-02 22:14:50
  Dają radę
  Już przyjeżdżają do Płońska
 • Lukasz, 2018-10-03 14:44:30
  Kompromitacja
  Trzeba pognać w wyborach tych dwóch pisowskich kandydatów w Ciechanowie, bo za chwile będzie i u nas to samo. Pomnik smoleński i cenzura. Dramat intelektualny - inaczej nazwać tego nie można
 • Miłośnik kina., 2018-10-04 08:27:46
  KLER
  Nie uprawiajmy kołtuństwa, pozwólmy ludziom myśleć samodzielnie. Dlaczego normalnie funkcjonuje pornografia, działaja domy uciech i inne odrażające sytuacje a tu interwencja władz? Rzeczywiście cofamy sie do średniowiecza ? Hańba !!!