Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 26 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Radosław Marut
fot. Radosław Marut

Biegać na nowo

03.10.2018 10:20:00

19 września Joanna Jóźwik poprowadziła na stadionie miejskim w Ciechanowie otwarty trening biegowy. Udział w zajęciach wzięli wszyscy spragnieni ruchu na świeżym powietrzu. Od dorosłych, zaprawionych w amatorskich startach biegaczy, po stawiających pierwsze sportowe kroki przedszkolaków.

* W nowym sezonie nie będziesz już współpracować z trenerem Andrzejem Wołkowyckim. Dlaczego?

- Z trenerem Andrzejem osiągnęłam wyniki, o jakich mi się nie śniło - brązowy medal ME, piąte miejsce na IO oraz rekord Polski w hali na 800 m. Patrząc tylko i wyłącznie na wyniki, nie zdecydowałabym się na zmianę. Niestety mój organizm w pewnym momencie dał mi sygnał, że coś jest nie tak. Po prostu bałam się wrócić do tego samego reżimu treningowego, obawiając się, że kontuzja się odnowi. 
* Zaczynasz współpracę z Jakubem Ogonowskim. Co teraz zmieni się w twoich przygotowaniach? 
- Kuba jest z wykształcenia fizjoterapeutą. Wierzę, że trening, który dla mnie przygotuje, będzie optymalny dla mojego organizmu. Zaczęłam również współpracę z osteopatą, którego wskazówki i sugestie są przez trenera brane pod uwagę podczas treningu. Praca z taką osobą jest dla mnie bardzo ważna. Ponadto Kuba wie, jak wyglądał mój dotychczasowy trening, a ja niejednokrotnie przyglądałam się jego pracy z zawodnikami i bardzo mi się podobała. 
* W Ciechanowie poprowadziłaś trening otwarty dla biegaczy amatorów. Często bierzesz udział w takich akcjach?
- Przed kontuzją nie miałam na to zbyt wiele czasu. Przez ostatni rok zdarzyło mi się jednak wziąć udział w kilku ważnych akcjach charytatywnych lub imprezach biegowych organizowanych przez moich sponsorów. Dlatego bardzo się cieszę, że teraz mogłam przypomnieć o sobie kibicom w Ciechanowie, zwłaszcza że atmosfera wśród uczestników była wspaniała. Było trochę zabawy, śmiechu i solidnej pracy. W przyszłości chciałabym częściej brać udział w takich wydarzeniach.
Cała rozmowa z Joanna Jóźwik do przeczytania w nr 40 "TC".

autor: Radosław Marut

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz